Łóżko jest najważniejszym elementem każdej sypialni. Jednak właściciele małych mieszkań w bloku bardzo często stają przed problemem odpowiedniego wyboru do swojego wnętrza. W jaki sposób dokonać wyboru, aby cieszyć się komfortem snu, oraz nie przytłoczyć małego pomieszczenia? Poniżej kilka praktycznych porad jak wybrać funkcjonalne i wygodne łóżko do małej sypialni.

Pełnowymiarowy materac

Najbardziej wygodne bez wątpienia jest łóżko z pełnowymiarowym materacem. O ile w małej sypialni nie powinno być problemu z umiejscowieniem łóżka dla jednej osoby, o tyle względny komfort dla dwóch osób stanowi materac o szerokości 140 cm i tutaj możemy napotkać problem. Chcąc wstawić pełnowymiarowe łóżko musimy zapewnić swobodny dostęp z jego obydwu stron.

meble Wrocław

Łóżko z oferty bowArte Home Wrocław

Częstym błędem jest ustawienie wezgłowiem do okna, lepszym rozwiązaniem jest umiejscowienie na bocznej ścianie gdzie swobodnie możemy obejść łóżko i mieć możliwość dowolnego otwierania okna. Decydujmy się na modele o prostej i lekkiej budowie z wysokimi, smukłymi nogami. Dodatkowym atutem będą schowki na pościel, do których możliwy będzie dostęp od góry poprzez podniesienie stelaża wraz z materacem.

Rozkładana kanapa

Innym rozwiązaniem jeżeli nie możemy wygospodarować powierzchni na pełnowymiarowe łóżko, jest rozkładana kanapa lub sofa. Tego rodzaju meble tapicerowane możemy zakupić w różnych rozmiarach i nowoczesnych wzorach pasujących do każdego stylu. Ze względu na to, że mała sypialnia ma zapewnić przede wszystkim miejsce do snu skupiajmy się na modelach o twardych, wygodnych siedziskach. Czasami lepiej poświęcić ładny wygląd dla dobrego komfortu snu.

meble Wrocław

Kanapa z oferty bowArte Home Wrocław

Kanapy rozkładane również posiadają pojemniki na pościel dzięki czemu po złożeniu będziemy mogli cieszyć się przestrzenią pomieszczenia i nie musimy się zastanawiać co zrobić z kołdrą. Być może pomieszczenie sypialniane ma do aranżacji trudny kąt i istnieje możliwość umiejscowienia w nim wygodnego rozkładanego narożnika.

Łóżko w stylu minimalistycznym

Coraz bardziej popularne zwłaszcza wśród młodych ludzi są dmuchane materace do spania. Wbrew pozorom są bardzo wygodne i posiadają wbudowaną automatyczną pompkę więc nie trzeba używać własnych płuc do pompowania. Dostępne w różnych rozmiarach zapewniają miejsce do spania nawet dla dwóch osób.

meble Wrocław

Łóżko z oferty bowArte Home Wrocław

Warto zastosować pod taki materac rozkładany stelaż, taki jak w standardowych materacach, aby zapewnić swobodny dostęp powietrza pod materiał. W ciągu dnia przechowujemy takie dmuchane łóżko w specjalnym pokrowcu i możemy cieszyć się wolną przestrzenią. Przydatna opcja zwłaszcza jeżeli w sypialni znajduje się również domowe biuro.

bowArte Home

Kategoria
WWW
Telefon
Nip
5531630558
Regon
383084129
Siedziba
ul. Powstańców Śląskich 7A 53-332 Wrocław