Jaskier biały – uprawa i sadzenie

Kwiaty są dekoracją ogrodu, potrafią tchnąć w niego życie i dodać świeżości. Jeżeli szukasz sposobu, aby stał się bardziej stylowy i elegancki, wypróbuj kolor biały połączony z soczystą zielenią. Taki właśnie efekt otrzymasz obsadzając kwietniki jaskrem białym. Uprawa i sadzenie jaskra białego nie jest prosta, ale efekty są spektakularne, gdy tylko odpowiednio o niego zadbamy. Roślina preferuje stanowiska słoneczne lub lekko zacienione na skalniakach i rabatach.

Gleba powinna być głęboko uprawiana, próchnicza o dość dużej wilgotności. Uprawianie ziemi nie powinno być przeprowadzane tego samego roku, co wysiew. Cebule należy sadzić w kwietniu lub maju, wyjątkiem są tu uprawy doniczkowe, gdzie można to robić przez cały rok. W gruncie głębokość siewu powinna wynosić 5 cm, a odstępy między roślinami nie mniej niż 15 cm. Wiosną, gdy pojawiają się susze, należy regularnie podlewać cebule i odchwaszczać miejsce wysadzenia. Dzięki temu, kwitnienie będzie bardziej efektowne.

Uprawa jaskra białego wymaga pilnowania, aby w odpowiednim czasie wyciągnąć cebule z gruntu. Gdy tylko kwiaty przekwitną, a liście wyschną, należy wykopać jaskry z ziemi, dokładnie oczyścić i wysuszone, przykryte trocinami bulwy przechowywać w temperaturze od 10 do 15 stopni Celsjusza. Przygotowane w ten sposób, dadzą ponownie niesamowity efekt kolejnego roku.